abluka iyi tasarımın basit tasarım olduğuna inanır

her ürün fonksiyonunu mümkün olan en basit şekilde yerine getirmelidir

abluka'nın alametifarikası nüanslara gizlediği espiri anlayışıdır

bu vasıtayla ürünleri kullanıcısıyla ömrü boyunca flört eder

abluka'da yeni yaklaşımlar için duyulan heyecan ve arayış hiç bitmez

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olan Demet Bilici ve İTÜ Mimarlık Tarihi yüksek lisans programını tamamlayan Beritan Fırat Arık 2004 yılından bu yana çeşitli sektörlerden öncü firmalara ürün tasarım, geliştirme ve danışmanlık hizmeti vermekteler.

Tasarım dünyasına Demet Bilici adı altında giren ikili, 2010 yılından beri çalışmalarına Abluka olarak devam etmektedir.

Henüz mezun olmadan önce Milano Salone Satellite'de yer alan ürünleri Sit Down Here ile uluslararası basında ses getirmeye başlayan ikili, 2004 yılında ADesign Fair'de Yaptım-Bozdum ile aldıkları ETMK Yılın Genç Tasarımcısı ödülüyle tasarım sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Bu başarıları 2005 yılında tasarım dünyasına yön veren yayınlardan Wallpaper dergisinin en çok aranan 10 tasarımcı listesinde Drop lavaboyla yer almaları izledi.

Çanakkale Seramik'in KalePlus markasının oluşum sürecinde firmaya danışmanlık ve konsept tasarım hizmeti vermeleri, Üçsan Plastik'le mutfak gereçleri üzerine kurulan birliktelik, Arkad Tasarım'la 10 yıla yaklaşan, DuPont Corian ve LG Himacs masif yüzey kaplama malzemeleri üzerine yapılan sonsuz çalışmalar, fuar katılımları, ödüller ve başarılar ikili için önemli kilometre taşlarını oluşturmakta.

Abluka yetenek ve birikimlerini iç mimaride de değerlendirerek 2008 yılından bu yana mağaza, ofis ve stand tasarım/uygulama projeleri gerçekleştirmektedir.

Join Us on Facebook
email
Twitter
Facebook